Що таке оригінальний підшипник 2505 на коленвал мотоцикла ІЖ ?!

Покупка підшипника 2505 колінвала на ІЖ-Планету (все сімейство з 1 по 5) для багатьох користувачів – це суттєва проблема (враховуючи, що мотоцикл давно не виробляється). Якого виробника вибрати, який сепаратор повинен бути, Китай чи не Китай, підробка чи оригінал ??

У той час, коли ринок завадив недоброякісну продукцію, за різною ціною – ці питання все більш актуальні. Зараз ми з вами розберемося в цих питаннях.

Трохи історії.

Підшипник 2505 (по ГОСТ) – це підшипник качення, роликовий радіальний з короткими циліндричними роликами, однорядний. Во всі часи, цей підшипник випускався в Саратові (3 ГПЗ) і в Ростові (10 ГПЗ). Довідник каже про те, що 2505 також випускався в Мінську (11 ГПЗ), але за фактом – ніколи не зустрічав. Звісно, 2505 також випускається в Китаї. В Україні такі підшипники не випускалися в принципі, тому власного виробника підтримати не вдасться. Данні підшипники випускаються з текстолітовим (пластмасовим) та стальним сепаратором (сепаратор, це те що  фіксує тіла кочення – ролики :-)).

купить 2505

Крім того існують різні конструктивні виконання даного підшипника. Відразу уточню, що у текстолітовому сепараторі немає нічого поганого. І це не означає, що він витримує значно менші навантаження. Варто зазначити, що багато підшипники коробки передач виробляються  саме з текстоліту, крім того текстолітовий сепаратор мають також високоточні верстатні підшипники (включаючи верстати по метало та деревообробці).

Який 2505 встановлений в ІЖ або Урал?

На це питання мені на жаль важко відповісти, тому що перший довідник каже, що в них встановлюється підшипник 2505 АЕМ – 10 ГПЗ з текстолітом, а другий 2505 КМУ (завод не уточняється). Фахівці високого рівня, яким мені немає причин не довіряти, стверджують, що там завжди стояв саме 2505КМУ. В ідеалі, якби знайшовся такий ІЖ на якому не змінювали підшипники, все стало б ясно, але тому що ІЖ вже не випускається 10 років, імовірність цього з кожним роком падає.

Моя думка – все одно який. Конструктивно вони абсолютно ідентичні і за розмірами і по геометрії, а значить на такому відносно простому агрегаті як колінвал ІЖ – підшипники взаємозамінні. За загальноприйнятим нормам текстолит менш шумний, метал більш надійний. Тому вирішуйте самі, ну а якщо Ви знаєте напевно – напишіть в чат або на пошту – буду вдячний.

купить подшипник 2505 оригинал

Як купити оригінальний підшипник 2505, а не підробку чи Китай?

1) Перш за все Ви можете купити даний підшипник у надійного постачальника, наприклад в Технополіс. Вони завжди є в наявності, крім того ми продаємо будь-які мото-підшипники (і на коробку і маточину).

2) Говорити про фаски, колір металу та інші відмінні риси не має сенсу, зараз такі високоякісні підробки, що відрізнити практично неможливо. Але з підшипником 2505 пощастило. Головна 99% оригінальна особливість це наявність спаровки.

Кожен Самарський підшипник проходить спаровку кілець, це означає що верхнє і зовнішнє кільце підганяються один до одного так, щоб зазор між ними становив необхідне оптимальне значення. При цьому, вручну, обов’язково ставлять позначки на кільцях у вигляді однакових цифр. На прикладі це цифра 40. До речі в Європі такої «честі» удостоєні тільки високоточні підшипники.

При цьому при покупці обов’язково переконайтеся, що на парі підшипників 2505 стоять однакові цифри! Наприклад на цьому цифра 40 і 40, а на наступному 45 і 45.

спаровка 2505

3) Найчастіше підробляють 2505 Ростовського підшипникового заводу (10 ГПЗ) і ці підшипники йдуть без спаровок зазначених в пп.1.

4) Міф про те що у оригінального підшипника 9 мм. ролик в кількості 13шт., а у підробки вони іншого розміру це …. Міф))).

А насправді для спритних китайців це не проблема, якщо це саме підробка. Тут швидше за все інше. 2505 застосовується не тільки в мотоциклі, але і в іншій техніці, верстатах та ін.

Я думаю що конкретно на ІЖ йде 9 мм. ролик, на інші види техніки він може бути більше. Я спеціально взяв Китайський KG (це фабричний Китай!) І заміряв ролики, вони виявилися 11 мм. Звичайно KG випускає 2505 не для Іжа, тому і конструктивні особливості інші. Це вже ми можемо використовувати його на колінвал.

N2505 KG2505 Китай

До речі подивіться який підшипник. Вогонь! І коробочка і упаковка (а не ковбаскою), а коштує в більш ніж два рази дешевше. Чому? Точність виконання і метал китайські, і навряд чи хтось на індикаторному годиннику буде зазор вимірювати. Але відамо належне – непогана фірма KG. Якщо хочете заощадити – беріть її. І підшипники у них підуть.

Ціна на підшипник 2505

У Технополіс ви можете купити дані підшипники за ціною 190 грн. за штуку. Ми можемо їх вислати як наложенним платежем так і за передоплатою.

Установка підшипника 2505. Важливо!

І останнє, важливо не тільки купити оригінальний підшипник, важливо його правильно встановити. Пам’ятайте, що даний підшипник на колінвал насаджується без молотка. Вважається, що один удар молотка зменшує ресурс підшипника на 15%. Тому звертайтеся до фахівця.

Висновок про те як купити підшипник 2505:

Ви можете купити підшипник 2505 КМУ або 2505 АЕМ у перевірених продавців. Дивіться на спаровку. А ще краще звертайтеся до нас, у нас тільки оригінальні запчастини.

Вдалих покупок!